a program megváltozása és/vagy a mérkőzés napjának megváltozása

ha a szabadtéri mérkőzést fedett pályán rendezik meg vagy fordítva

borítás megváltozása (akár mérkőzés előtt vagy közben)

Fogadás végső győztesre /fogadás favorit nélkül/negyedre/félidőre
Nem induló - nincs fogadás. A piacokra érvényes lehet a 4-es szabály (levonások).

A győztes a táblázat melyik negyedéből lesz/A győztes melyik ágról lesz
Nevezze meg, hogy a győztes a versenytáblázat melyik negyedéből lesz (1./2./3./4.). Nevezze meg, hogy a győztes melyik ágról lesz (felső/alsó).

A fogadások érvényességéhez a megnevezett bajnokságnak be kell fejeződnie.

Döntősök megnevezése/Döntő Forecast/Bejut a döntőbe
Nem indul - nincs fogadás. A fogadások érvényességéhez a megnevezett bajnokságnak be kell fejeződnie.

Fogadás mérkőzésre, Élő fogadás beleértve
Amennyiben a mérkőzés elkezdődik, de nem fejeződik be, a fogadások érvénytelenek, kivéve, ha a mérkőzés kezdete után egy játékost diszkvalifikálnak. Ebben az esetben a fogadások rendezése szempontjából az a játékos vagy csapat lesz a nyertes, amelyik továbbjut a következő körbe, vagy akinek a győzelmet ítélik.

Fogadás bajnokság párosításra/Ki jut a legtovább
A fogadások érvénybe lépéséhez a tornán mindkét játékosnak le kell játszaniuk minimum 1 pontot. Amennyiben a játékosok a tornán ugyanabban a körben teljesítenek, a fogadásokat érvénytelenítettnek tekintjük.

Fogadás szettre
Amennyiben a szettek száma nem éri el a minimum szükséges számot, a fogadások érvénytelenek.

Első 3 játékig (verseny előtti fogadás)
Valamelyik játékosnak 3 játékot kell nyernie.

Első szett nyertese/Első szett eredménye
Amennyiben az első szett nem fejeződik be, a fogadások érvénytelenek.

Tie-break az első szettben
Amennyiben a mérkőzés elkezdődik, de nem fejeződik be, a fogadások érvénytelenek, kivéve, ha az eredmény eléri a 6-6 állást. Ebben az esetben a piacot igenként rendezzük.

Tie-break a mérkőzésen
Amennyiben a mérkőzés elkezdődik, de nem fejeződik be, a fogadások érvénytelenek, kivéve, ha a tie-break már megtörtént vagy már nem lehetséges, pl. a döntő szettben egy wimbledoni mérkőzésen.

Dupla eredmények
Egy megnevezett játékosra Megnyeri vagy Elveszíti az első szettet, majd Megnyeri vagy Elveszíti a mérkőzést típusú fogadásokra ajánlunk nyereményszorzókat. Amennyiben a mérkőzés elkezdődik, de nem fejeződik be, a fogadások érvénytelenek.

Összesített szettek
Két és három esélyes piacokat is kínálunk. A három esélyes piacoknál a pontosan lehetőségre is lehet fogadni. Ha a megnevezett számú szetteket nem fejezik be, vagy azok megváltoznak, akkor a fogadásokat érvénytelenítjük.

Legtöbb ász
Amennyiben a mérkőzésen diszkvalifikáció, vagy visszalépés történik, a fogadásokat érvénytelenítjük, kivéve, ha fogadások eredménye már ismert volt. A fogadásokat a hivatalos bajnokság statisztikái alapján rendezzük.

1. adogató játék
Ez egy kétesélyes piac, ahol egy megnevezett játékosra lehet fogadni. A fogadás a mérkőzés első adogatás megtartására, vagy elvesztésére vonatkozik. A fogadások érvényességéhez az első adogató játékot be kell fejeznie a játékosnak.

1. elvett adogatás
Nevezze meg azt a játékost, aki először veszi el ellenfele adogatását. Amennyiben a mérkőzésen nincs elvesztett adogatás, a fogadásokat Push-ként (pénzvisszafizetés) kezeljük.

Szettek száma élő fogadást beleértve

Diszkvalifikáció vagy visszalépés esetén a fogadások érvénytelenek, kivéve ha a döntő szett már elkezdődött, a fogadás eredménye már adott, vagy nincs elképzelhető módja annak, hogy a szett és/vagy meccs természetes módon lejátszódjon anélkül, hogy a piac eredményét feltétel nélkül befolyásolja.

Például: Egy 3 nyert szettig tartó mérkőzés esetén, ha egy játékos a 4. szettben lép vissza, a 3,5 szett felett/alatt piacra tett mérkőzés előtti fogadásokat ennek megfelelően rendezzük nyertesként/vesztesként, mivel a mérkőzés bármely természetes kimenetele esetén is 4 szettet lejátszottak volna. A 3, 4 és 5 szettre tett élő fogadásokat ennek megfelelően érvénytelenítjük, mivel a piac kimenetele nem határozható meg feltétel nélkül.

Összesített játékok/hendikep játékok piacok, élő fogadással együtt

Ezek az általános szabályok vonatkoznak a különálló szettek játékaira, mérkőzés játékaira, versenyző játékaira és a hendikep fogadásra (nyert játékok alapján). A feladott pontok/játékok számítanak a végső kiértékelésnél.

Az erre vonatkozó piacoknál a tie-breaket vagy a mérkőzés tie-breaket egy játéknak tekintjük.

Visszalépés, diszkvalifikáció vagy mérkőzés közben történő pályaborítás változtatása esetén a fogadások érvénytelenek, kivéve, ha nincs más megoldás a szett vagy mérkőzés változatlan lebonyolítására a piac eredményének megváltoztatása nélkül.

Pl. (1) a szettet 4-4-nél befejezik; a 9,5 vagy kevesebb játék Felett/Alatt fogadások megfelelően győztesek/vesztesek, mivel bármilyen hagyományos befejezéshez legalább 10 játék szükséges; a 10,5 vagy több játék Felett/Alatt fogadások érvénytelenek.

Pl. (2) a 2 nyert szettig tartó mérkőzést felfüggesztik 6-4, 2-6 állásnál: a 23,5 vagy annál kevesebb játékra vonatkozó Alatt/Felett fogadásokat a választásoknak megfelelően nyertesként vagy vesztesként rendezzük, mivel bármely természetesen eredmény esetén a mérkőzésen legalább 24 játék lett volna. A 24,5 játék vagy több játékra vonatkozó Alatt/Felett fogadásokat érvénytelenítjük.

Pl. (3) a 2 nyert szettig tartó mérkőzést felfüggesztik 6-4, 4-6, 5-5-ös állásnál: bármelyik játékosra tett fogadások +2,5 vagy nagyobb hendikepnél nyertesek, bármelyik játékosra tett fogadások -2,5 vagy kisebb hendikepnél vesztesek, és a döntetlenre szóló fogadások +/-3 vagy nagyobb hendikepnél vesztesek. A -2 és +2 közötti értékkel rendelkező hendikep fogadások érvénytelenek.

A hendikep, mérkőzés összesített játékai és a versenyző játékai piacok egy szükséges számú szetten alapulnak (ld. kapcsolódó szett fogadások). Amennyiben megváltozik a szükséges szettek száma, vagy eltér a fogadáskor kínáltaktól, az összes fogadás érvénytelen.

A mérkőzés végén a versenyzők által nyert játékokat összeadjuk és a hendikep értékét hozzáadjuk, hogy megkapjuk a hendikep győztesét.

Győztes nemzetisége
Nemzetiségek, ahogyan azt a szervezőbizottság megjeleníti. A fogadások állnak, függetlenül a visszalépésektől.

Leggyorsabb szerva a tornán
A fogadások érvényességéhez a játékosnak legalább egyet szerválnia kell. A fogadásokat a hivatalos eredmény alapján rendezzük.

Ászok/kettős hibák száma
Diszkvalifikáció vagy visszalépés esetén a fogadások érvénytelenek, kivéve ahol a fogadások kimenetele már adott. A fogadásokat a hivatalos eredmény alapján rendezzük.

Hány szettet veszít a játékos a tornán
Amennyiben a játékos visszalép vagy nem is kezdi el a mérkőzést (feladás), úgy az 2 vesztes szettnek számít a 2 nyert szettig tartó mérkőzéseken, és 3 vesztett szettnek a 3 nyert szettig tartó mérkőzéseken.

A kiesés időpontja
A fogadás érvényességéhez a játékosnak minimum 1 pontot játszania kell.

Kiemelt győztes
Tippelje meg, hogy a győztes a kiemelt listán páros vagy páratlan helyet foglal el. Amennyiben egy nem kiemelt játékos nyeri a tornát, a fogadásokat érvénytelenítjük.

Mérkőzés Tie Breakek
Némely bajnoki mérkőzéseken, a szett, mérkőzés tie-breakkel dől el.

Amennyiben egy mérkőzés, mérkőzés tie-breakkel dől el, akkor ez a tie-break minősül a 3. szettnek. A szett fogadásokat 2-1-es győzelemmel rendezzük a mérkőzés tie-breakben.

A harmadik szett pontos eredményére vagy játékainak számára leadott minden hibás fogadás érvénytelen.

International Premier Tennis League
Csapat párosítás - A fogadásokat a hivatalos eredmény alapján értékeljük ki.

Egy szettes fogadás - Kifejezetten az utolsó egy szettes mérkőzésnél egy csapat párosításban, ahol a piacokat a 6 játékot (és az eredményt abban a pillanatban) elsőnek elérő játékos(ok) nyeri(k), és ahol az utólagos plusz játékok a szettben nem számítanak.

Amennyiben egy játékost lecserélnek szett közben, minden fogadás áll.

Élő fogadás piacok (jelenlegi és következő)
A vonatkozó játékban adogató játékost (adogat) jelzéssel tüntetjük fel.

Amennyiben a nem megfelelő játékosnál szerepel az (adogat) jelzés, akkor a jelenlegi vagy következő játék, jelenlegi vagy következő játék eredménye, jelenlegi vagy következő deuce játék, pont vagy következő játék első pontjára tett fogadások érvénytelenek függetlenül a végeredménytől.

Amennyiben a következő kihirdetett mérkőzésen tie-break vagy mérkőzés tie-break lesz, minden játékra vonatkozó fogadás érvénytelen, kivéve a következő játék első pontjára megtett fogadásokat.

A Deuce a játékban piacra vonatkozó fogadásokat Igenként rendezzük, ha bármelyik játékos/csapat 40-re nyeri a játékot, vagy az állás bármikor 40-40 lesz az adott játék folyamán.

Amennyiben bármelyik játékban a bíró büntetőpontot ítél meg, a játékra vonatkozó fogadások továbbra is állnak. Amennyiben a bíró büntető játékot ítél meg, vagy a játékot nem fejezik be sérülés miatt, akkor a fogadások érvénytelenek, kivéve a deuce-ig tartó játékra szóló fogadásokat, ha az eredmény már adott. A feladott pontok/játékok számítanak a végső kiértékelésnél.

Élő fogadás versenypiacok
A fogadásokat az alapján rendezzük, hogy melyik játékos éri el előbb a szükséges számú játékot az adott szettben. Abban az esetben, ha egyik játékos sem éri el a szükséges játékok számát (a mérkőzés félbehagyása miatt), akkor az erre a piacra vonatkozó fogadásokat érvénytelenítjük. A feladott pontok/játékok számítanak a végső kiértékelésnél.

Amennyiben egy szettet nem játszanak le, akkor az összes arra a szettre vonatkozó versenypiacot érvénytelenítjük.

Élő fogadás szettre
A mérkőzést be kell fejezni a fogadások érvényességéhez. Ha diszkvalifikáció, vagy visszalépés történik, az összes fogadást érvénytelenítjük.

Élő fogadás szett győztesre (jelenlegi és következő)
Amennyiben egy szettet elkezdenek, de nem fejeznek be, minden fogadás érvénytelen, kiéve ha a fogadások rendezése már adott.

Élő fogadás - 3./4./5. szett - Igen/Nem
Amennyiben egy szettet elkezdenek, de nem fejeznek be, úgy minden fogadás áll, ha az adott szettben legalább egy pontot lejátszottak.

Élő fogadás szett eredményre (jelenlegi és következő)
Amennyiben nincs következő szett, akkor a következő szettre vonatkozó fogadások érvénytelenek. A fogadások érvényességéhez a vonatkozó szettnek be kell fejeződnie. A feladott pontok/játékok számítanak a végső kiértékelésnél.

Amennyiben egy mérkőzés, mérkőzés tie-breakkel dől el, akkor ez a mérkőzés tie-break minősül a 3. szettnek. A szett fogadásokat 2-1-es győzelemmel rendezzük a mérkőzés tie-breakben és a 3. szett győztesét is ez alapján rendezzük. Amennyiben a következő játék mérkőzés tie-break lesz, a következő játék nyertes vagy a következő játék eredménye típusú fogadásokat érvénytelennek tekintjük. A következő játék első pontja fogadások továbbra is állnak. Minden hibásan leadott fogadás a harmadik szett pontos eredményére vagy játékainak számára érvénytelen.

Élő fogadás, összes játék száma a következő szettben
Amennyiben nincs következő szett, a vonatkozó fogadásokat érvénytelenítjük, ld. általános szabályok az összesített játékok piacoknál. A feladott pontok/játékok számítanak a végső kiértékelésnél.

Élő fogadás pontra
Ezek a fogadások egy játékos által megnyert konkrét pontra vonatkoznak. Amennyiben a pontot nem játsszák le, a pontra vonatkozó fogadások érvénytelenek. A feladott pontok/játékok számítanak a végső kiértékelésnél.

Amennyiben a játékos által megnyert pont egy büntetőpont, akkor a pontra vonatkozó fogadásokat érvénytelenítjük.

A fogadások állnak függetlenül attól, hogy a pontot tie-breakben vagy rendes játékban szerzik.

Élő fogadás tie-break piacok (mérkőzés tie-breakekkel együtt)
Amennyiben nincs tie-break a jelzett szettben, akkor az arra a piacra vonatkozó összes fogadást érvénytelenítjük. Minden fogadás áll, függetlenül attól, hogy a tie-break tartalmaz büntetőpontot.

Amennyiben a vezető bíró a tie-breaket büntető játékként ítéli meg annak kezdete előtt, az összes tie-breakre vonatkozó fogadást érvénytelenítjük.

Amennyiben a tie-breaket büntető játékként ítélik meg játék közben, a tie-break nyertesére tett fogadások érvényben maradnak, de a tie-break eredményre tett fogadások érvénytelenek (kivétel, ha a tie-breaket csak a Minden más lehetőséggel lehet megnyerni). Az összesített tie-break pontszám fogadásokat csak akkor rendezzük, ha a tie-break már átlépte, vagy átlépi a hagyományos befejezéshez szükséges pontszámot.

Amennyiben a tie-breaket visszalépés vagy diszkvalifikáció miatt nem fejezik be, akkor a tie-breakre tett fogadásokat érvénytelenítjük, kivéve az összesített tie-break pontokat a fent említettek szerint.

Amennyiben a tie-break hivatalos eredménye nem meghatározható (pl. büntető játék megítélése, vagy diszkvalifikáció), akkor minden tie-breakre tett tétet érvénytelenítünk, kivéve a fent említett összesített tie-break pontok piacon megjátszott fogadásokat.

Élő fogadás - játékos, aki elveszíti adogatójátékát
Diszkvalifikáció vagy visszalépés esetén a fogadások érvénytelenek, ha a játékos még nem vesztett adogatójátékot (kivéve, ha nincs más elképzelhető lehetőség, hogy újra szerváljanak - ebben az esetben a fogadásokat azon játékos alapján rendezzük, amelyik nem vesztett adogatójátékot).

Élő fogadás - helytelen adogató
Amennyiben nem a megfelelő játékost tüntetik fel adogatóként (adogat), akkor az összes a jelenlegi vagy következő játékra, jelenlegi vagy következő játék eredményére, pont fogadásra vagy a következő játék első pontjára vonatkozó fogadásokat érvénytelenítjük, függetlenül a mérkőzés végeredményétől.

Fogadások rendezése
A fogadások rendezéséhez a vonatkozó verseny vagy esemény hivatalos weboldalán biztosított statisztikákat használjuk. Amennyiben hivatalos weboldal nem áll rendelkezésre, vagy jelentős bizonyíték van arra, hogy a hivatalos weboldal hibás, úgy a fogadások kiértékelésénél független forrásokat használunk.

Következetes, független bizonyíték hiányában, vagy jelentős ellentmondó bizonyíték jelenlétében, a fogadásokat a saját statisztikáink alapján fogjuk rendezni.